msn,internet,resim,film,haberler,program
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

msn,internet,resim,film,haberler,program

msn, internet, resim, film, haberler, program

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek

YazarMesaj
Admin
Admin

Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek Empty
MesajKonu: Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek   Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek Icon_minitimePaz Ara. 14, 2008 10:57 pm

30 Kasım 2008A.A Bartın'da faaliyet gösteren Armoni Tersanesinden yılda 15 adet kurşun geçirmez, radara yakalanmayan ve saatte 75 mil hız yapabilen sahil güvenlik botu imal edileceği bildirildi.

Armoni Tersaneleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Uçar, yaptığı açıklamada, iç aksamı gittiği ülkede modern silahlarla donatılacak sahil güvenlik botlarının yapımına, 2009 Mart ayından itibaren başlanacağını söyledi.

Sığ sulara girebilme özelliği olacak yüksek manevra kabiliyetli, yanmazlık, uzun menzil ve düşük yakıt sarfiyatlı teknolojiyle üretilecek modern botların askeri amaçla kullanılacağını anlatan Uçar, şöyle konuştu:
“Normal şartlarda 6, acil durumlarda da güvenli bir şekilde 16 kişiyi taşıyabilme özelliğine sahip botların tasarımını, Türk mühendisleri hazırladı.
Botlar, tersane ustaları ve Türk mühendisleri tarafından yapılacak. Tersanemizden ilk etapta 4 olmak üzere yılda 15 adet kurşun geçirmez, radara yakalanmayan ve saatte 75 mil hız yapabilen sahil güvenlik botu imal edilecek. Bu üretim askeri amaçlı olmasından dolayı ülke hakkında herhangi bilgiyi açıklamamın doğru olacağını zannetmiyorum. Botların yapımının tamamlanmasının ardından Bartın Limanı yetkililer nezdinde, sipariş veren firma yetkililerine teslim edilecek.”

Uçar, Armoni Yatçılık olarak da Türkiye'nin yanı sıra dünya iç piyasasına çeşitli ebatlarda, modern yat ve gemi imal ettiklerini sözlerine ekledi.
Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek Terkediyorum3otla3

Bartın'da sahil güvenliğe hayalet bot üretilecek Askim817zx6hh6gh13dl
http://hepsiburda.eniyiforum.net

1 sayfadaki 1 sayfası